ویزای کانادا

ویزای کانادا 

ویزای کانادا و امتیازات بی شمارش، در کنار نیاز همیشگی این کشور به موضوع مهاجران، مسافران عزیز را تشویق میکند تا با طی کردن مسیر ، موفق به دریافت اقامت کشور کانادا شوند. اما قبل از آن باید در مورد گزینه های مهاجرتی مناسب اطمینان حاصل بفرمائید. بسته به اهداف و شرایط شخصی شما، راه های متعددی جهت دریافت اقامت دائم یا موقت کشور کانادا وجود دارد. ویزای موقت، ویزای تحصیلی، ویزای کار، سوپر ویزا، ویزای توریستی، ویزاهایی هستند که توسط سفارت کانادا برای اهداف گوناگون افراد ایجاد شده اند.

اقامت موقت

ویزای موقت کانادا برای کسانی است که مایل هستند برای مدت زمان محدودی در کشور کانادا باشند. این اقامت میتواند جهت تحصیل، کار و یا بازدید توریستی باشد. سالانه بیش از 35 میلیون نفر با ویزای موقت وارد کشور کانادا میشوند. بغیر از شهروندان کانادایی و کسانی که برگه ی اقامت دائم دارند، تمامی افرادی که خواهان ورود به کانادا هستند باید اجازه ی ورود دریافت کنند. بسته به کشور محل اقامت، مدت زمانی که تصمیم دارید درخاک کشور کانادا اقامت داشته باشید و یا شغلی که قرار است در کانادا به آن مشغول باشید، ممکن است لازم باشد تا قبل از انجام سفر خود تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. اگر قصد دارید 6 ماه و یا کمتر در کانادا بمانید، احتیاجی به انجام کنترل های پزشکی نیست، مگر اینکه در طول این 6 ماه، در موقعیت کاری خاصی مشغول به فعالیت شوید.

تحصیل و اقامت موقت

یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا، امکان درخواست اقامت خانواده و همسر به صورت هم زمان می باشد. شما همچنین میتوانید پس از اتمام تحصیلات خود برای دریافت مجوز کار در کانادا اقدام کنید. ما در کنار شما دانشجویان عزیز هستیم تا در طی کردن این مسیر با چالشی روبرو نشوید. شما همچنین به وسیله ی تجربه ای که با کار در کانادا بدست می آورید میتوانید شرایط را برای دریافت اقامت دائم خود فراهم کنید. کشور کانادا از بهترین مقاصد در میان کشورهای توسعه یافته برای داشتنن یک برنامه تحصیلی بی نقص است. از مقاطع ابتدایی گرفته تا دانشگاه ها، مدارس زبان و تمامی مراکز آموزشی، سیستم آموزشی کانادا، دانش آموزان را با تمامی سلیقه ها در خود جای میدهد. کسانی که در کشور کانادا مشغول به تحصیل میشوند مدارکی با اعتبار بین المللی دریافت میکنند و برای اشتغال در دنیای حرفه ای آماده میشوند. از دیگر امتیازات تحصیل در کانادا، شهریه ها و هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته است. جالب است بدانید تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا بالغ بر 300000 نفر است و این تعداد هرساله افزایش پیدا میکند. اگر موفق به دریافت پذیرش برای یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا شدید، شما مهم ترین قدم را برای دریافت ویزای موقت برداشته اید. مراکز آموزشی کانادا با تنوع بالا برای شما انتخاب های مناسبی دارند، پس برای انتخاب برنامه ی مورد نظر محدودیتی وجود ندارد.

سوپر ویزا - اقامت موقت برای والدین

سوپر ویزا، یکی از بهترین روش های اخذ اقامت موقت کاناداست. این نوع ویزا مختص به افرادی است که فرزندشان موفق به دریافت ویزای موقت کانادا شده اند. این ویزا حداکثر برای 10 سال دارای اعتبار است. همچنین شما میتوانید طبق برنامه ی حمایت مالی، والدین خود را به صورت دائم در کانادا نگه دارید. والدین کسانی که شهروندی کانادا را دریافت کرده اند و یا موفق به دریافت اقامت دائم کشور کانادا شده اند نیز میتوانند برای همراهی فرزندانشان درخواست بدهند و از طریق سوپر ویزا مقیم کشور کانادا شوند. تمامی متقاضیان این نوع ویزا، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرند. تمامی فرم ها و دستور العمل ها برای این امر، توسط دفتر ویزا پس از تایید درخواست ویزا صادر میشود. تفاوت بین سوپر ویزا و ویزای توریستی:

  • دارندگان سوپر ویزا میتوانند تا بازه ی زمانی ده سال، هر چندبار که تمایل داشتند به کانادا سفر کنند. و در هر بار سفر تا دو سال اقامت داشته باشند.
  • فرد متقاضی میتواند با ویزای توریستی خود، حداکثر تا مدت 6 ماه در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشد(در هربار ورودش به کانادا). اگر فرد قصد تمدید مدت زمان اقامت خود را داشته باشد باید مجدد درخواستش را ارسال و هزینه ی بررسی را مجدد پرداخت نماید.

اقامت موقت کاری

کشور کانادا،

با وجود پایین بودن نرخ بیکاری، همچنان به استعدادهای خارجی نیاز دارد تا به رشد نیروی کار خود ادامه دهد. هرساله هزاران نفر موفق به دریافت اقامت موقت از طریق اشتغال در این کشور میشوند. برای تمامی متقاضیان دریافت اقامت کاری از کشور کانادا، چه کارفرما و چه کارمند، لازم است تا از راه های مناسبی اقدام کنند. در این مسیر پیدا کردن شغل مناسب در خاک کشور کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است. بطور مشخص برای کسانی که در حال طی کردن مسیر مهاجرت به کانادا هستند و یا حتی تصمیم دارند در آینده نزدیک برای این امر اقدام کنند. ایجاد محیط مناسب برای کسانی که صاحب کسب و کار هستند و همچنین کمک به وارد شدن افراد متقاضی به بازار کار کانادا، از مزایای مهاجرت نیروی کار به کشور کاناداست. یکی دیگر از نکات مثبت دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایان کانادایی این است که درخواست اقامت دائم فرد در اولویت بررسی قرار میگیرد و این موضوع تاثیر مثبتی بر روند پرونده میگزارد. حتی شما میتوانید در حین اینکه درخواست مهاجرت شما مورد بررسی قرار میگیرد، تنها با اجازه ی کار خود سریعا به کشور کانادا وارد شوید. شما عزیزانی که متقاضی دریافت ویزای موقت کانادا هستید، میتوانید برای ویزای توریستی کانادا نیز اقدام کنید. شما تنها باید ثابت کنید که اقامت شما در خاک کشور کانادا موقت است و بعد از اتمام سفرتان به کشور خود باز خواهید گشت.