بلاگ

اخبار کسب و کار

ویزای کانادا

ویزای کانادا

ویزای کانادا 

ویزای کانادا و امتیازات بی شمارش، در کنار نیاز همیشگی این کشور به موضوع مهاجران، مسافران عزیز را تشویق میکند تا با طی کردن مسیر ، موفق به دریافت اقامت کشور کانادا شوند. اما قبل از آن باید در مورد گزینه های مهاجرتی مناسب اطمینان حاصل بفرمائید. بسته به اهداف و شرایط شخصی شما، راه های متعددی جهت دریافت اقامت دائم یا موقت کشور کانادا وجود دارد. ویزای موقت، ویزای تحصیلی، ویزای کار، سوپر ویزا، ویزای توریستی، ویزاهایی هستند که توسط سفارت کانادا برای اهداف گوناگون افراد ایجاد شده اند.

اقامت موقت

ویزای موقت کانادا برای کسانی است که مایل هستند برای مدت زمان محدودی در کشور کانادا باشند. این اقامت میتواند جهت تحصیل، کار و یا بازدید توریستی باشد. سالانه بیش از 35 میلیون نفر با ویزای موقت وارد کشور کانادا میشوند. بغیر از شهروندان کانادایی و کسانی که برگه ی اقامت دائم دارند، تمامی افرادی که خواهان ورود به کانادا هستند باید اجازه ی ورود دریافت کنند. بسته به کشور محل اقامت، مدت زمانی که تصمیم دارید درخاک کشور کانادا اقامت داشته باشید و یا شغلی که قرار است در کانادا به آن مشغول باشید، ممکن است لازم باشد تا قبل از انجام سفر خود تحت معاینه پزشکی قرار بگیرید. اگر قصد دارید 6 ماه و یا کمتر در کانادا بمانید، احتیاجی به انجام کنترل های پزشکی نیست، مگر اینکه در طول این 6 ماه، در موقعیت کاری خاصی مشغول به فعالیت شوید.

تحصیل و اقامت موقت

یکی از مزایای تحصیل در کشور کانادا، امکان درخواست اقامت خانواده و همسر به صورت هم زمان می باشد. شما همچنین میتوانید پس از اتمام تحصیلات خود برای دریافت مجوز کار در کانادا اقدام کنید. ما در کنار شما دانشجویان عزیز هستیم تا در طی کردن این مسیر با چالشی روبرو نشوید. شما همچنین به وسیله ی تجربه ای که با کار در کانادا بدست می آورید میتوانید شرایط را برای دریافت اقامت دائم خود فراهم کنید. کشور کانادا از بهترین مقاصد در میان کشورهای توسعه یافته برای داشتنن یک برنامه تحصیلی بی نقص است. از مقاطع ابتدایی گرفته تا دانشگاه ها، مدارس زبان و تمامی مراکز آموزشی، سیستم آموزشی کانادا، دانش آموزان را با تمامی سلیقه ها در خود جای میدهد. کسانی که در کشور کانادا مشغول به تحصیل میشوند مدارکی با اعتبار بین المللی دریافت میکنند و برای اشتغال در دنیای حرفه ای آماده میشوند. از دیگر امتیازات تحصیل در کانادا، شهریه ها و هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورهای توسعه یافته است. جالب است بدانید تعداد دانشجویان بین المللی در کانادا بالغ بر 300000 نفر است و این تعداد هرساله افزایش پیدا میکند. اگر موفق به دریافت پذیرش برای یکی از موسسات آموزشی کشور کانادا شدید، شما مهم ترین قدم را برای دریافت ویزای موقت برداشته اید. مراکز آموزشی کانادا با تنوع بالا برای شما انتخاب های مناسبی دارند، پس برای انتخاب برنامه ی مورد نظر محدودیتی وجود ندارد.

سوپر ویزا - اقامت موقت برای والدین

سوپر ویزا، یکی از بهترین روش های اخذ اقامت موقت کاناداست. این نوع ویزا مختص به افرادی است که فرزندشان موفق به دریافت ویزای موقت کانادا شده اند. این ویزا حداکثر برای 10 سال دارای اعتبار است. همچنین شما میتوانید طبق برنامه ی حمایت مالی، والدین خود را به صورت دائم در کانادا نگه دارید. والدین کسانی که شهروندی کانادا را دریافت کرده اند و یا موفق به دریافت اقامت دائم کشور کانادا شده اند نیز میتوانند برای همراهی فرزندانشان درخواست بدهند و از طریق سوپر ویزا مقیم کشور کانادا شوند. تمامی متقاضیان این نوع ویزا، باید تحت معاینه پزشکی قرار بگیرند. تمامی فرم ها و دستور العمل ها برای این امر، توسط دفتر ویزا پس از تایید درخواست ویزا صادر میشود. تفاوت بین سوپر ویزا و ویزای توریستی:

 • دارندگان سوپر ویزا میتوانند تا بازه ی زمانی ده سال، هر چندبار که تمایل داشتند به کانادا سفر کنند. و در هر بار سفر تا دو سال اقامت داشته باشند.
 • فرد متقاضی میتواند با ویزای توریستی خود، حداکثر تا مدت 6 ماه در خاک کشور کانادا اقامت داشته باشد(در هربار ورودش به کانادا). اگر فرد قصد تمدید مدت زمان اقامت خود را داشته باشد باید مجدد درخواستش را ارسال و هزینه ی بررسی را مجدد پرداخت نماید.

اقامت موقت کاری

کشور کانادا،

با وجود پایین بودن نرخ بیکاری، همچنان به استعدادهای خارجی نیاز دارد تا به رشد نیروی کار خود ادامه دهد. هرساله هزاران نفر موفق به دریافت اقامت موقت از طریق اشتغال در این کشور میشوند. برای تمامی متقاضیان دریافت اقامت کاری از کشور کانادا، چه کارفرما و چه کارمند، لازم است تا از راه های مناسبی اقدام کنند. در این مسیر پیدا کردن شغل مناسب در خاک کشور کانادا از اهمیت زیادی برخوردار است. بطور مشخص برای کسانی که در حال طی کردن مسیر مهاجرت به کانادا هستند و یا حتی تصمیم دارند در آینده نزدیک برای این امر اقدام کنند. ایجاد محیط مناسب برای کسانی که صاحب کسب و کار هستند و همچنین کمک به وارد شدن افراد متقاضی به بازار کار کانادا، از مزایای مهاجرت نیروی کار به کشور کاناداست. یکی دیگر از نکات مثبت دریافت پیشنهاد کار از کارفرمایان کانادایی این است که درخواست اقامت دائم فرد در اولویت بررسی قرار میگیرد و این موضوع تاثیر مثبتی بر روند پرونده میگزارد. حتی شما میتوانید در حین اینکه درخواست مهاجرت شما مورد بررسی قرار میگیرد، تنها با اجازه ی کار خود سریعا به کشور کانادا وارد شوید. شما عزیزانی که متقاضی دریافت ویزای موقت کانادا هستید، میتوانید برای ویزای توریستی کانادا نیز اقدام کنید. شما تنها باید ثابت کنید که اقامت شما در خاک کشور کانادا موقت است و بعد از اتمام سفرتان به کشور خود باز خواهید گشت.

تحصیل درکانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل درکانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل در کانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل در کانادا مخصوص دانش آموزان غیر کانادایی، امری است که با همراهی خانواده هایشان انجام میپذیرد. تمامی ایالت های کشور کانادا قوانین مخصوص به خود را در رابطه با اینکه چه افرادی به عنوان دانش آموز شناخته میشوند و افراد چه زمانی به سن قانونی میرسند اعلام کرده اند. بر همین اساس دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند به عنوان فردی که به سرپرست قانونی احتیاج دارند ، معرفی میشوند. در آخرین اطلاعات به روز شده ی سایت دولت کانادا در ایالت های  

Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan

سن قانونی 18 سال و در ایالت های

 

British Columbia, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nova Scotia, Nunavut, Yukon

سن قانونی 19 سال اعلام شده است.

 

 

والدین و یا قیم قانونی دانش آموزان زیر 18 و 19 سال باید ثابت کنند که فرزندان آن ها در تمام طول تحصیل و اقامت خود در کشور کانادا حمایت و مراقبت هایی را که نیاز دارند دریافت خواهند کرد. دانش آموزان زیر سن 17 سال باید حتما سفر خود را با والدین و یا قیم قانونی خود انجام داده و در زمان اقامت خود در کانادا حامی و متولی داشته باشند. دانش آموزان عزیزی که میخواهید برای شش ماه و یا بیشتر در خاک کانادا مشغول به تحصیل باشید، ابتدا باید برای دریافت اجازه ی تحصیل خود، قبل از ورود به کشور کانادا اقدام نمایید. این موضوع در مورد دانش آموزانی که میخواهند با قیم خود سفر کنند نیز صدق میکند. اگر برنامه ی تحصیلی مورد نظر شما شش ماه و یا کمتر باشد، الزامی برای گرفتن اجازه ی تحصیل نیست، اما شما دانش آموزان عزیز می توانید قبل از ورود به کانادا برای دریافت آن اقدام نمایید.

دانش آموزان و اخذ اقامت  

والدینی که اجازه ی کار و یا تحصیل در کشور کانادا را دارند میتوانند کودکان خود را بدون هیچ اقدامی برای دریافت اجازه ی تحصیل، در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه ثبت نام کنند. اما فرزندان خردسالی که والدینشان مجاز به اشتغال به تحصیل و یا کار در کانادا نیستند، اجازه ی تحصیل در خاک کانادا را ندارند. به طور مثال، فرزندان افرادی که با ویزای توریستی در کانادا هستند باید از کشوری که محل اقامت دائمیشان است برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنند. اجازه ی تحصیل برای دانش آموزان مقطع دبستان برای مدت یک سال صادر میشود و قابلیت تمدید شدن را دارد، اما اجازه ی تحصیل برای دانش آموزانی که در دوره ی متوسطه ثبت نام کرده اند میتواند برای کل دوره ی مورد نظر، یعنی حداکثر 4 سال صادر شود. کودکان خردسال شما در مقاطع پیش دبستانی و مهدکودک نیازی به داشتن اجازه تحصیل ندارند. اما بطور کلی، دانش آموزان عزیزی که متقاضی دریافت study permit از مقطع ابتدایی تا متوسطه هستید، باید نامه پذیرش خود را از موسسه آموزشی مورد نظر در کانادا تهیه فرمائید. زمانی که درخواست فرزندتان توسط اداره ی مربوطه در کانادا دریافت شد، بررسی ها شروع میشود تا مطمئن شوند که تمامی مدارک ضروری برای پیش بردن پرونده فراهم و همچنین هزینه ها ی مربوطه نیز پرداخت شده است. بعد از دریافت درخواست، نامه ی تایید برای فرزند شما ارسال میشود، و البته اگر آدرس ایمیل ارائه داده باشید یک نسخه تاییدیه الکترونیکی هم برای شما ارسال خواهد شد. گاها امکان این وجود دارد که دولت کانادا بطور تصادفی پرونده هایی را برای بررسی بیشتر انتخاب کند. در صورتی که پرونده ی فرزند شما انتخاب شد، از فرد متقاضی درخواست میشود تا در مصاحبه ای شركت كند و صحت مستندات و سایر اطلاعاتی که از قبل ارائه داده است را تایید بفرمایند.

اشتغال به تحصیل

از دیگر موضوعات مربوط به تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا، بحث تغییر برنامه ها و یا محل تحصیل دانش آموزان است. شرط لازم برای این تصمیم، اشتغال تمام وقت دانش آموزان عزیز به تحصیل در یکی از موسسات و مدارس مورد تایید دولت کانادا در تمام طول اقامت است. اگر والدین عزیز مدرسه ی فرزند خود را بدون اطلاع به دولت کانادا تغییر دهند، مدرسه ی قبلی دانش آموز گزارشی مبنی بر عدم ثبت نام وی ارائه میدهد. و این موضوع باعث میشود که از فرزندتان خواسته شود تا خاک کشور کانادا را به دلیل رعایت نکردن قوانین مربوطه ترک کند. همچنین امکان دارد اگر در آینده درخواستی برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشد با آن موافقت نشود. برای درخواست اجازه تحصیل، دانش آموز ملزم به ارائه ی مدارک هویتی، مدارکی جهت اثبات وضعیت مالی به منظور پوشش تمامی هزینه ها در طول اقامت و البته پذیرش از مدرسه ی مورد نظر میباشد. اگر جواز تحصیل شما معتبر باشد و شما در حال انتقال از مقطعی به مقطع دیگری باشید، دیگر نیازی به درخواست اجازه ی جدید و یا ایجاد تغییری در مجوز فعلی خود ندارید. در اینجا چند مثال از تغییر مقطع را نام میبریم:

primary  به  high school

high school  به  post-secondary

post-secondary  به  high school

و یا هر نقل و انتقال دیگری بین مقاطع مختلف مدارس و مراکز آموزشی کانادا.

(primary school, junior school, elementary school) نام مقاطع مناسب برای کودکان حدود چهار تا یازده سال هستند.

در نظر داشته باشید که اگر فرصت مجوز اقامت شما به اتمام برسد، میتوانید تا 90 روز از زمان انقضای ویزا برای تمدید آن به عنوان توریست، دانش آموز و یا نیروی کار اقدام کنید.

ویزای تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان

ویزای تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی از جمله برنامه های مهاجرتی کشور کاناداست که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل این استقبال، رده ی سنی متقاضیان هموطن و همچنین شرایط و مزایای خوب این برنامه ی مهاجرتی می باشد. از این رو تیم هومهر متقاضیان عزیز را در طی کردن مسیر تحصیل در کانادا همراهی میکند و سعی دارد تا در این متن به بررسی پاره ای از اطلاعات تحصیل در کانادا بپردازد. دوستان متقاضی برای اشتغال به تحصیل در کانادا و دریافت اقامت موقت، در نظر داشته باشند که دریافت ویزای تحصیلی یک شروع عالی با قابلیت تبدیل به اقامت دائم وکسب حقوق شهروندی کاناداست. شروع به تحصیل در کانادا برای کسانی که خواهان دریافت اقامت دائم هستند، امتیازات ویژه ای بهمراه دارد و همچنین می تواند به تسریع روند دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل خود در کانادا نیزکمک کند. از دیگر مزایای فارغ التحصیلی در مراکز آموزشی کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- دریافت مدارک، گواهی نامه ها و تاییدیه ها ی دانشگاهی پس از اتمام تحصیل در کانادا

- یادگیری مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسویی

- بدست آوردن تجربه ی کاری در خاک کشور کانادا

بهترین مسیر برای اشتغال به تحصیل در کانادا، مطالعه ی دقیق درباره ی برنامه های مختلف دانشگاه ها و مدارس کشور کاناداست و همچنین ایالتی که در آن تحصیل خواهید کرد. این بررسی می تواند زندگی و انتخاب کار دائمی شما در آینده را به مراتب راحت تر کند. بعضی از مدارس، برنامه ای را به متقاضیان ارائه میدهند تا آن ها را قادر به دریافت نوع خاصی از اجازه ی کار مینماید. این موضوع به شما اجازه ی کار بعد از اتمام تحصیل در کانادا (فارغ التحصیلی) را میدهد. در نظر داشته باشید این موضوع به شما این اختیار را میدهد تا برای تقریباً هر کارفرمایی در خاک کانادا کار کنید. همچنین یک فرصت بسیار مناسب برای افراد ایجاد میشود تا بتوانند تجربه ی کاری مفیدی برای پیش برد هرچه بهتر کارهای مهاجرتی خود بدست آورند.

 تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان

برنامه های مربوط به تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان بین المللی، میتواند از بهترین شانس های زندگی متقاضیان دریافت اقامت کانادا باشد. انتخاب اشتغال به تحصیل از منظر یک دانشجوی خارجی در کشور کانادا، یک راه مطمئن مهاجرتی و جزء اولین قدم ها برای یک آینده ی بهتر است. این مسیر میتواند برای شما دانشجویان عزیز سرنوشت ساز باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور کانادا را دارند، میتوانند از میان کالج ها، دانشکده های زبان و یا دانشگاه های مختلف این کشور برنامه ی مورد نظر خود را انتخاب و مراحل لازم را برای دریافت پذیرش و اقامت شروع کنند. در ابتدا باید نامه ی قبولی یا پذیرش خود را از دانشگاه و یا کالج مورد نظر خود دریافت نمایید. این بدان معناست که شما دانشجویان عزیز باید یک مرکز آموزشی و یک برنامه ی تحصیلی را از قبل پیدا کنید و اقدامات لازم را جهت دریافت پذیرش دانشجویی خود انجام و نامه قبولی خود را دریافت نمایید. عزیزان در نظر داشته باشید که اگر تحصیل در دوره های آموزشی کشور کانادا بیش از 6 ماه به طول بیانجامد، علاوه بر پذیرش که به آن اشاره شد، شما ملزم به دریافت برگه ی اجازه ی تحصیل، مخصوص دانشجویان بین المللی هستید. اگر دانشگاه یا کالج مورد نظر، به شما اعلام کرد که نیاز به گذراندن دوره های خاصی را دارید تا پذیرش شما انجام شود (پذیرش مشروط)، بدانید که شما تنها به مدت آن دوره اجازه تحصیل دارید و هنگامی که توانستید دوره ها را بگذرانید و در دانشگاه مورد نظر پذیرش شدید باید برای تمدید اجازه تحصیل خود اقدام نمایید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه (دانشجویان) در نظر داشته باشید که :

-اشتغال به تحصیل خود را در مراکز آموزشی تایید شده از سوی دولت کانادا شروع و به انجام برسانید.

-همیشه سعی کنید در طول مسیر اشتغال به تحصیل خود روند رو به جلویی داشته باشید و در تلاش برای به پایان رساندن تحصیلات خود باشید.

-در مدارک مربوط به اجازه ی تحصیل شما قوانین و الزاماتی ذکر شده است، تا اتمام تحصیل خود در تلاش برای پایبندی به آن ها و رعایت تمامی مواردی که از شما خواسته شده است باشید.

-به شرایط ذکر شده در ویزای تحصیلی خود احترام بگذارید. اگر نمیتوانید شرایط ذکر شده را رعایت کنید تحصیل خود را متوقف کنید.

-قبل از به پایان رسیدن اجازه ی تحصیل و اقامت دانشجویی خود، مطمئن شوید که اقدامات لازم را برای تمدید یا تغییر نوع ویزا انجام داده اید.

تحصیل در کانادا و اخذ اقامت

در باب موضوع تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان، تصور کنید شما در کانادا تحصیل کرده اید و شاید حتی تجربه ی کاری کانادایی نیز داشته باشید. موضوع قابل توجه این است که اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل به طور دائم در کشور کانادا زندگی کنید، گزینه هایی وجود دارد که به شما این امکان را میدهد تا ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. داشتن اجازه ی کار، موضوعی است که در این رابطه تاثیر گذار است و با هم در اینجا به بررسی آن می پردازیم. اجازه ی کار در حقیقت یک مجوز کتبی برای کار در خاک کشور کاناداست، و برای افرادی صادر میشود که هنوز اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا را دریافت نکرده اند. حتی اگر کارفرمای شما در خاک کانادا حضور نداشته باشد، همین که محل کار مورد نظر شما در خاک کشور کاناداست کافی است. تصمیم گیری راجع به تقاضای شما برای دریافت اجازه ی کار در اختیار افسری که مسئول بررسی پرونده ی شماست. این موضوع میتواند تحت تاثیر یکی از موارد زیر باشد:

-نوع کاری که شما برای آن اقدام کرده اید.

-کارفرمایی که قصد دارید برای آن کار کنید.

-محل کاری که قرار است در آن مشغول به کار شوید.

-مدت زمانی که شما مشغول به کار خواهید بود.

-تمامی دوره ها و بازه های زمانی که شما در طول اشتغال به کار طی خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که دانشجویان در صورت واجد شرایط بودن، می توانند اجازه ی کار باز داشته باشند. این مدرک اقامتی موقت می تواند توسط موسسه ای که به عنوان کارفرما معرفی کرده اید صادر شود، و بدان معناست که همسر فرد دانشجو میتواند با ویزای  OPEN WORK PERMITبه صورت تمام وقت درکانادا مشغول به کار یا تحصیل شود.

ویزای شینگن

ویزای شینگن

ویزای شینگن

گرچه منطقه شینگن اصطلاحی رایج در ایران است، اما در واقع باید از آن با لفظ منطقه شینگنSchengen zone  نام برد. کشورهای اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین، ۲۶ کشور عضو پیمان شینگن محسوب می‌شوند.

ویزای شینگن, ویزای مولتی شینگن

ویزای شینگن چیست؟

برای ورود به منطقه شینگن نیاز به ویزای شینگن (Schengen Visa) دارید. این ویزا ورود به ۲۶ کشور عضو این پیمان را جواز می‌دهد و دارنده این ویزا خواهد توانست برای مدت‌ زمان و شرایطی مشخص به هریک از کشورهای عضو پیمان شینگن سفر کند.

ویزای شینگن می‌تواند توسط هر یک از کشورهای عضو این پیمان صادر شود و با رعایت برخی قوانین، دارنده آن می‌تواند در مدت زمان اعتبار ویزا بدون مشکل در هر یک از کشورهای منطقه شینگن تردد نماید.

انواع ویزای شینگن

بسته به هدف و ماهیت سفر، نوع ویزای شینگن متقاضی تعیین می‌گردد. نوع این ویزا از طرفی مدت اعتبار این ویزا را تعیین خواهد کرد. بنابراین انواع ویزای شینگن تعیین کننده نحوه و شرایط ورود شما به یک یا چند کشور حوزه شینگن خواهد بود. این ویزا به ۳ دسته کلی تقسیم بندی می‌شوند:

 • ویزای اتحادیه شینگن یا Uniform Schengen Visa (USV)
 • ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای یا Limited territorial validity visa (LTV)
 • ویزای ملی یا National Visa

۱- ویزای اتحادیه شینگن

ویزای اتحادیه شینگن در واقع همان ویزای گردشگری اروپا است. دارنده این ویزا اجازه دارد هر ۶ ماه یک‌بار به مدت حداکثر ۹۰ روز به کشورهای عضو اتحادیه شینگن سفر کرده و در آن اقامت داشته باشد.(زمان مجاز اقامت شما در حوزه شینگن از زمان ورود شما محاسبه می‌شود)

بر اساس هدف متقاضی از سفر به هر یک از کشورهای عضو پیمان، ویزای اتحادیه شینگن به ۳ دسته ویزای A, B, C  تقسیم می‌شوند که طبعا یکی از آنها به متقاضی تعلق می‌گیرد.

۱-۱ ویزای شینگن نوع A

ویزای نوع A  نوعی ویزای ترانزیت فرودگاهی است که تنها به فرد اجازه می‌دهد تا در یکی از فرودگاه‌های حوزه شینگن پرواز خود را تعویض و به کشوری خارج از حوزه شینگن سفر کند. این ویزا تنها برای استفاده از فرودگاه‌های محدوده شینگن معتبر است و فرد اجازه خروج از فرودگاه را نخواهد داشت.

از این رو دارنده ویزای ترانزیت شینگن تنها مجاز به توقف و انتظار برای تعویض هواپیما در محدوده ترانزیت فرودگاهی شینگن و خروج از این محدوده است.

اما چنانچه به ویزای ترانزیت برای عبور از بیش از یک فرودگاه در محدوده شینگن نیاز پیدا کنید، دیگر واجد شرایط دریافت این نوع از ویزا نبوده و باید به جای آن برای ویزای شینگن نرمال تایپ C اقدام کنید. این بدین خاطر است که بیش از یک پرواز در محدوده شینگن پروازهای داخلی این حوزه محسوب می‌شود و فارغ از دلایل متقاضی ترانزیت نیازمند دریافت ویزای شیتگن نوع C خواهد بود.

حتی اگر بخواهید به ناچار برای تعویض پرواز خود از یک فرودگاه در حوزه شینگن خارج شده و به فرودگاه دیگری در همان کشور بروید، باز هم واجد شرایط دریافت ویزای ترانزیت شینگن نبوده و ملزم به دریافت ویزای نرمال شینگن نوع C هستید.

در صورتی که فردی دارای یکی از شرایط زیر باشد ملزم به دریافت ویزای ترانزیت فرودگاهی نخواهد بود:

 • دارای ویزای دارای اعتبار حوزه شینگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی اروپا، کانادا، ژاپن و یا آمریکا باشد
 • دارای یک مجوز اقامت معتبر صادر شده از حوزه شینگن، اتحادیه اروپا و مناطق اقتصادی EU وEEA ، شهرداری آندورا، کانادا، ژاپن، جمهوری سن مارینو و یا ایالات متحده آمریکا باشد
 • دارای یک پاسپورت دیپلماتیک باشد
 • عضوی از یک خانواده اتحادیه اروپا EU، EEA و یا شهروند سوئیس باشد
 • جزو پرسنل پرواز تحت قرارداد کنوانسیون شیکاگو در هواپیمایی بین‌المللی باشد

۱-۲ ویزای شینگن نوع B

ویزای نوع  Bنیز نوعی ویزای ترانزیتی است که الصاق آن به پاسپورت، به فرد اجازه خواهد داد تا ظرف حداکثر ۵ روز از طریق خودرو و یا قطار از خاک چندین کشور منطقه شینگن عبور کرده و به کشوری در خارج از این حوزه برود.

شما همچنین ممکن است در صورتی که سفر شما نیازمند ترک محدوده ترانزیت بین‌المللی و ورود به محدوده شینگن باشد ( زمانی که ادامه سفر شما از طریق قطار و یا هواپیما برای صبح بوده و شما نیاز به گذراندن شب و اقامت در هتل دارید) در این مورد خاص، برای سفر با هواپیما نیز نیاز به ویزای ترانزیت خواهید داشت.

۱-۳ ویزای شینگن نوع C

ویزای نوع  Cدر واقع ویزای کوتاه ‌مدت برای سفر به حوزه شینگن است و فرد مجاز است در طول زمانی که هنگام دریافت این نوع ویزا مشخص می‌شود، برای اهدافی نظیر گردشگری، رویداد ورزشی، رویداد فرهنگی و بازدید از اقوام در کشورهای عضو اتحادیه شینگن اقامت داشته باشد. ویزای نوع C  خود بسته به اهداف سفر و شرایط متقاضی به ۳ دسته تقسیم بندی می‌شوند:

 • ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود
 • ویزای دوبار ورود شینگن
 • ویزای مولتیپل شینگن یا ویزای چند بار ورود
۱-۳-۱ ویزای سینگل شینگن یا ویزای یک بار ورود

ویزای سینگل شینگن (Single-entry) تنها برای یک ‌بار ورود به یکی از کشورهای حوزه شینگن اعتبار دارد و به‌ محض خروج از کشوری که با ویزای سینگل وارد آن شده‌‌اید، اعتبار ویزای فرد فارغ از اینکه مدت‌ زمان آن به پایان رسیده یا نه، منقضی خواهد شد.

معمولا ویزای سینگل شینگن بر روی برچسب ویزا با چنین نوشته‌ای نمایش داده می‌شود: ” Number of Entries 1 ”

۱-۳-۲ ویزای دوبار ورود شینگن

ویزای دوبار ورود شینگن در بسیاری از موارد شرایط و الزاماتی مشابه با ویزای یک ‌بار ورود دارد با این تفاوت که فرد دارنده این ویزا اجازه دارد در بازه 180 روزه و تا زمان اعتبار ویزا دو بار به کشوری در ناحیه شینگن وارد شود. البته شرایط و محدودیت‌های زمانی نیز برای این فرصت ۲ بار ورود وجود دارد.

معمولا ویزای دوبار ورود و یا Double شینگن بر روی برچسب ویزا با چنین نوشته‌ای نمایش داده می‌شود:   Number of Entries 2 “”

۱-۳-۳ ویزای مولتی شینگن یا ویزای چند بار ورود

ویزای مولتی شینگن یا (Multiple-entry) به فرد اجازه می‌دهد بدون محدودیت و به دفعات وارد یکی از کشورهای حوزه شینگن شده و آن را ترک کند. تنها محدودیت ویزای مولتی شینگن به بازه زمانی آن باز می‌گردد. بدان معنی که این ویزا اقامت و تردد در منطقه شینگن را به مدت حداکثر ۹۰ روز به ازای هر ۶ ماه از سال جواز خواهد داد. این محدودیت زمانی ۹۰ روزه به ‌محض ورود دارنده ویزای مولتی شینگن به هریک از کشورهای این حوزه محاسبه خواهد شد.

معمولا ویزای مولتی، مالتی و یا همان چندبار ورود شینگن بر روی برچسب ویزا با چنین نوشته‌ای نمایش داده می‌شود: Number of Entries MULT

۲- ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن

ویزای LTV شینگن نوعی ویزای موقت است که بنا بر دلایلی ویژه و اضطراری و با شرایطی خاص صادر می‌شود. شرایطی اضطراری همچون دلایل انسان دوستانه یکی از رایج‌ترین موارد برای صدور ویزای اعتبار محدود منطقه‌ای شینگن محسوب می‌شوند. الصاق این ویزا در گذرنامه بدان معنی خواهد بود که فرد مجاز است تنها به همان کشوری که از آن ویزا دریافت کرده‌ است یا در چند کشور محدود دیگر ناحیه شینگن که در زمان اخذ ویزا مشخص شده تردد نماید و اجازه ورود به دیگر کشورهای حوزه شینگن را نخواهد داشت. یکی دیگر از مواردی که عموما صدور این نوع ویزا را موجب می‌شود به نحوه تعامل با پناهندگانی باز می‌گردد که بدون مدارک معتبر وارد منطقه شینگن شده‌اند.

زمان این نوع از ویزا بنابر شرایط متقاضی و صلاحدید آفیسر متغیر بوده و ممکن است به شکل ویزای ترانزیت و یا ویزای کوتاه‌‎مدت برای فرد متقاضی صادر شود.

۳- ویزای ملی و یا ویزای نوع D شینگن

ویزای ملی شینگن (National Visa) که به ویزای نوع D شینگن نیز معروف است اختصاصا برای افرادی صادر می‌شود که برای تحصیل، کار و یا اقامت دائمی باید در یکی از کشورهای این منطقه اقامت داشته‌باشند. به بیان دیگر، ویزای ملی شینگن برای افرادی صادر خواهد شد که برای هدفی خاص (همچون بیزینس و یا تحصیل) و برای مدت زمانی طولانی نیاز به اقامت در یکی از کشورهای اروپایی دارند و پس از اتمام مدت مشخص شده، به کشور خود بازخواهند گشت. بر این اساس می‌توان ویزای نوع D شینگن را به دو دسته سینگل و مولتی تقسیم بندی کرد.

۳-۱ ویزای نوع D شینگن – سینگل

ویزای ملی شینگن می‌تواند در مواردی همچون افرادی که با هدف استفاده از خدمات درمانی قصد اقامت محدود برای دوره‌ای تعیین‌شده در یکی از کشورهای عضو ناحیه شینگن را دارند و پس از آن به کشور خود بازخواهند گشت، به صورت یک بار ورود صادر شود.

۳-۲ ویزای نوع D شینگن – مولتی

اما با ویزای چند بار ورود نوع D، فرد بدون نیاز به اخذ هرگونه ویزای دیگری در اروپا اجازه دارد بدون محدودیت به‌ تمامی کشورهای حوزه شینگن سفر کند. افراد زیر می‌توانند برای این نوع از ویزا اقدام نمایند:

 • دانشجویان بین‌المللیکه درصدد آغاز تحصیل تمام‌وقت در یکی از مقاطع تحصیلی در کشورهای عضو شینگن هستند. برای این افراد ویزای یک ‌ساله صادر می‌شود که قابل تمدید است.
 • دانشجویان خارجی که برای پیگیریپروژه‌های تحقیقاتی تحت شرایط خاص و برای مدتی مشخص به کشوری در حوزه شینگن سفر می‌کنند.
 • پروژه و یا فعالیت‌های علمی و آموزشی در یکمرکز تحقیقاتی یا موسسه معتبر آموزشی در هریک از کشورهای حوزه شینگن: البته این ویزا با بررسی دقیق سوابق علمی فرد و اعضای خانواده‌اش صادر می‌شود .
 • افراد متخصصیکه به منظور به اشتراک گذاشتن تخصص خود به کشوری در منطقه شینگن سفر می‌کنندکه ورزشکاران، هنرمندان یا هر حرفه و تخصصی دیگر در این دسته‌بندی قرار می‌گیرند.
 • موارد اضطراریهم‌چون شرایط حاد پزشکی که فرد نتواند پس از اتمام مهلت ویزای ملی و برای مدتی مشخص منطقه شینگن را ترک نماید.

به هنگام درخواست و به اصطلاح اپلای کردن ویزای شینگن، بهتر است از سفارت کشوری که قصد دارید بیشترین زمان سفر خود را به آن اختصاص دهید اقدام کنید.

 

 

مراحل درخواست ویزای شینگن

مهمترین موضوع در مراحل درخواست ویزای شینگن، وقت سفارت است. بنابراین توصیه کارشناسان دپارتمان ویزا و وقت سفارت مجموعه هومهر به متقاضیان محترم ویزای شینگن این است که پیش از پر کردن فرم‌های مربوطه و تکمیل مدارک برای تعیین وقت سفارت اقدام نمایند. مراحل درخواست این ویزا به شرح زیر است:

 1. بررسی مدارک متقاضی توسط کارشناسان بخش ویزا با هدف تایید واجد شرایط بودن
 2. پر کردن فرم‌های مربوطه
 3. عقد قرارداد با هلدینگ هومهر
 4. درخواست وقت سفارت توسط کارشناسان اجرایی هومهر
 5. بررسی مجدد مدارک پس از ترجمه و بر طرف کردن نواقص احتمالی
 6. ارسال مدارک متقاضی به سفارت توسط کارشناسان اجرایی هومهر
 7. انجام انگشت نگاری توسط متقاضی

زمان درخواست ویزای شینگن

بنابر اطلاعات کمیسیون اروپایی، شما باید درخواست ویزای شینگن خود را حداقل 15 روز قبل از شروع تاریخ سفر ارسال کنید. اگرچه، ممکن است کنسولگری از شما مدارک بیشتری را درخواست کندو یا اینکه به زمان بیشتری برای بررسی درخواست شما نیاز داشته باشد. بدین خاطر شما باید بین 30 تا 60 روز قبل از زمان سفر برای اپلای کردن و درخواست ویزا اقدام کنید.

شما مجاز هستید تا حداکثر 3 ماه قبل از زمان سفر برای ارسال مدارک و درخواست ویزا مجاز به سفارت اقدام کنید.

 

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن

مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن به دو بخش تقسیم بندی می شود. بخش نخست مدت زمان بررسی مدارک پیش از ارسال به سفارت مربوطه و بخش دوم مدت زمان بررسی مدارک در سفارت مد نظر است.

 • بطور میانگین مدت زمان بررسی مدارک مورد نیاز برای ویزای شینگن و برطرف کردن نواقص و کاستی‌های احتمالی در مجموعه هومهرحدود ۲ هفته زمان خواهد برد.
 • مدت زمان بررسی و تایید ویزای شینگن در سفارت نیزحدودا ۳ هفته بطول خواهد انجامید.

به بیان دیگر از زمان ارسال مدارک ترجمه شده و نهایی به سفارت، انجام انگشت نگاری توسط متقاضی، حدود ۳ هفته زمان بررسی و تایید طول می‌کشد.

مدت اعتبار ویزای شینگن

در خصوص مدت اعتبار ویزای شینگن عموما خلط مبحثی صورت می‌گیرد که ناشی از روشن نبودن دو نکته کاملا مجزا است. دو تاریخی که عموما با یکدیگر اشتباه گرفته می‌شود و برای بسیاری از متقاضیان محترم تعریفی دقیق و مجزا برای آنها وجود ندارد.  تاریخ اعتبار ویزای شینگن و تعداد روزهای مجاز اقامت که در شرایط عادی به ترتیب ۶ ماه و ۳ ماه خواهند بود.

برای مثال اگر در اولین روز سپتامبر ویزا برای فردی صادر شود، وی قادر خواهد بود تا اواخر فوریه سال بعد (۱۸۰ روز) وارد حوزه شینگن شود. این ۱۸۰ روز همانتاریخ اعتبار ویزای شینگن فرد است. تعداد روزهای مجاز اقامت اما بدان معنی است که دارنده ویزا در این مدت شش ماهه، می‌تواند تا حداکثر ۹۰ روز در کشورهای حوزه شینگن اقامت داشته باشد و موظف است تا پیش از پایان این مهلت ۹۰ روزه حوزه شینگن را ترک نماید.

البته باید توجه داشت برای افرادی که سابقه سفر و اقامت در منطقه شینگن را نداشته باشند، کد درج شده بر روی ویزای آنها ۱ خواهد بود. بدان معنی که با ویزای اخذ شده تنها قادر به ۱ بار ورود به این منطقه هستند و از سوی دیگر مدت مجاز اقامتشان در حوزه شینگن به جای ۹۰ روز ، تنها ۱۵ روز است.

دلایل رد شدن ویزای شینگن

رد شدن ویزا آن هم در آستانه تعطیلات و سفر شاید بدترین خبر ممکن برای هر کسی باشد، رد شدن یا ریجکت ویزای شینگن دلایل متعددی می‌تواند داشته باشد که برای هر پرونده متفاوت خواهد بود اما بدترین اتفاقی که بعد از ریجکت می‌افتد این است که متقاضی دست کم برای مدت ۶ ماه نمی‌تواند از هیچ سفارت اروپایی دیگری برای دریافت ویزای شینگن اقدام نماید.

نکته مهم در این بین این است که هیچ فرد حقیقی و حقوقی نمی‌تواند ویزا شدن درخواست شینگن را تضمین کند! تنها کاری که می‌توان انجام داد اعتماد به موسسات معتبر و با سابقه در این رابطه است تا با دقت و حساسیت بالا و با تکیه بر دانش به روز و تجربیات موجود، شانس صدور ویزا را به حداکثر برسانند.

وب سایت رسمی شینگن مهمترین دلایل رد شدن این ویزا را به شرح زیر عنوان کرده است:

 • مدارک جعلی؛ تحت هیچ شرایطی با مدارک جعلی برای ویزای شینگن اقدام نکنید، چون در ۹۹ درصد مواقع درخواست شما رد خواهد شد.
 • فعالیت‌های مجرمانه در گذشته و یا در حال حاضر
 • گذرنامه مخدوش و یا آسیب دیده
 • توضیحات ناکافی در مورد دلایل سفر
 • گذرنامه نامعتبر (پاسپورتی که در زمان درخواست از اعتبار آن کمتر از ۳ ماه مانده باشد)
 • نامه مرجع نامعتبر
 • عدم ارائه هدف مشخصی از سفر
 • عدم اثبات تمکن مالی برای سفر
 • ارائه گواهی تولد و یا ازدواج نامعتبر
 • بیمه نامه مسافرتی نامعتبر
 • ناتوانی در ارائه مدارک اسکان
 • وضعیت نامطلوب ویزای شینگن؛ مواردی همچون برنامه سفر غیر منطقی می‌تواند به ریجکت ویزای شما بیانجامد.
ویزای استرالیا

ویزای استرالیا

 

ویزای توریستی استرالیا

می‌توان گفت پردرخواست‌ترین ویزای استرالیا، ویزای توریستی این کشور است که برای اهداف گردشگری و کوتاه‌مدت صادر می‌شود. به طور کلی ویزای توریستی استرالیا دارای 2نوع است:

 • ویزای الکترونیکی کلاس 651 eVisitor که رایگان بوده و با اعتباری حداکثر 3ماهه صادر می‌شود.
 • ویزای توریستی کلاس 600 که بین 140 تا 1020 دلار استرالیا هزینه داشته و بنابر صلاحدید آفیسر پرونده با حداکثر اعتبار3، 6 و 12 ماه صادر می‌شود.
 • متقاضیان ایرانی تنها می‌توانند برای ویزای توریستی کلاس 600 استرالیا اقدام کنند و عموما با توجه به مدارک و برنامه سفر متقاضی ایرانی، ویزای توریستی استرالیا برای این افراد با اعتبار 14 روز تا 1ماه صادر می‌گردد.

 

ویزای توریستی استرالیا دارای دو نوع سینگل(یکبار ورود) و مولتی (چندبار ورود) است، اما از آنجایی که عموما سخت‌گیری بیشتری برای متقاضیان ایرانی دریافت این نوع از ویزا وجود دارد، معمولا ویزای توریستی استرالیا با حداقل اعتبار و به صورت سینگل برای فرد صادر می‌شود.

با در دست داشتن ویزای توریستی استرالیا شما به هیچ‌وجه اجازه کار در خاک این کشور را نداشته و تنها مجاز به ثبت‌نام در دوره‌های آموزشی کمتر از 3ماه هستید.

شما باید به صورت آنلاین برای درخواست این نوع از ویزا اقدام کنید. بر همین اساس، شما نیازمند ساخت حساب کاربری ImmiAccount ، پرکردن فرم مربوطه، پرداخت هزینه ویزا و پیوست مدارک موردنیاز سفارت هستید. هم‌چنین باید به هنگام درخواست ویزای توریستی استرالیا پاسپورت شما دارای حداقل 3ماه اعتبار باشد.

هزینه درخواست این نوع از ویزای استرالیا از خارج از خاک این کشور 145 دلار بوده و رسیدگی به آن بین 3هفته تا 1ماه کاری زمان ‌می‌برد. لازم به ذکر است که هزینه درخواست ویزای توریستی استرالیا از داخل این کشور معادل 365 دلار است و استفاده از آن برای متقاضیان ایرانیان مجاز نیست.

ویزای توریستی فامیلی

ویزای توریستی فامیلی استرالیا Sponsored family stream برای دیدار اقوام و یا دوستان بوده و نیازمند دریافت دعوت‌نامه‌ای معتبر از یک شهروند و یا فرد دارای اقامت دائم در استرالیا است. در این روش فرد دعوت‌کننده باید مبلغی (بین 5000 تا15000 دلار) را تحت عنوان تضمین و پوشش هزینه‌های احتمالی مسافر نزد دولت استرالیا به امانت بگذارد و با خروج مسافر از خاک استرالیا، فرد دعوت‌کننده امکان برداشت مبلغ تضمین را خواهد داشت.

هزینه این نوع از ویزای استرالیا 145 دلار بوده و فرد با در دست داشتن آن امکان بازدید اقوام و دوستان و گردش در استرالیا را تا مدت زمان اعتبار ویزا (حداقل 2هفته و حداکثر 12ماه) خواهد داشت.

انجام خدمات پزشکی و یا کاری و تجاری با این نوع از ویزا امکان‌پذیر نبوده و فرد به غیر از موارد مجاز ذکر‌شده، تنها امکان ثبت‌نام و شرکت در یک دوره آموزشی حداکثر 3ماهه در استرالیا را خواهد داشت.

هم‌چنین بنابر تبصره 8503 و 8531، دارنده ویزای توریستی استرالیا امکان تمدید این نوع از ویزا را در خاک استرالیا نداشته و باید برای اجتناب از رویارویی با جرایم نقدی و غیرنقدی هم‌چون ریجکت ویزا و قرارگیری در بلک‌لیست، پیش از اتمام اعتبار ویزا از استرالیا خارج شود.

ویزای توریستی کاری-بیزینس

ویزای توریستی کاری-بیزینس استرالیاBusiness visitor stream  برای اهداف کاری نظیر حضور در کنفرانس علمی، شرکت در مصاحبه کاری، انعقاد قرارداد تجاری و مواردی از این قبیل صادر می‌شود.

مدت اعتبار این نوع از ویزا بنا بر پرونده و درخواست شما و هم‌چنین صلاحدید آفیسر پرونده بین 1 تا 12 ماه خواهد بود. چنان‌چه ویزای توریستی بیزینس متقاضی به صورت مولتی صادر شود، فرد مجاز به اقامت تا حداکثر 3ماه در هربار ورود به استرالیا خواهد بود.

شما با در دست داشتن این نوع از ویزای استرالیا امکان انجام کار، فروش محصول و یا خدمات و یا ارائه خدمات به سازمان و یا شرکتی را در استرالیا نخواهید داشت. هم‌چنین در صورت شرکت در کنفرانس، سمینار و یا نمایشگاه، امکان دریافت هیچ‌گونه مبلغی را در قبال آن ندارید. هزینه درخواست این نوع از ویزا 145 دلار بوده و پیگیری امور آن از خارج از خاک استرالیا انجام‌پذیر است.

 

ویزای انگلستان

ویزای انگلستان

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. نکته مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در طی پروسه ی درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چندبار ورود صادر می‌شود.

 

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

سوالات مهم پیرامون دریافت ویزای انگلیس چیست؟

پاسخ به پرسش‌هایی مانند این که ویزای انگلیس بر چند قسم است و چه کسانی واجد شرایط دریافت آن هستند، هدف اصلی این صفحه است. ابتدا ویزای انگلیس که نوعی ویزای توریستی برای سفر به این کشور محسوب می‌شود را مرور می‌کنیم و سپس دیگر انواع ویزای انگلستان را به تفکیک شرح خواهیم داد.

ویزای توریستی انگلیس

ویزای توریستی انگلیس یکی از محبوب‌ترین انواع ویزای این کشور محسوب می‌شود. ویزایی که اساسا برای گشت و گذار، دیدار اقوام و دوستان و به طور کل، سفر کوتاه مدت به بریتانیا طراحی شده است. نکته مهم در اخذ ویزای توریستی انگلیس این خواهد بود که متقاضی بتواند در طی پروسه ی درخواست ویزا، برنامه و هدف سفر خود را به طور کامل و روشن برای افسر مهاجرت شرح دهد. این ویزا معمولا به صورت شش ماهه چندبار ورود صادر می‌شود.

 

هزینه اخذ ویزای انگلیس

هزینه اخذ ویزای انگلیس ۱۲۰۰ پوند است که کلیه هزینه‌های مربوط به مشاوره، تکمیل مدارک، ثبت نام آنلاین و پیگیری پاسخ سفارت انگلیس را شامل می‌شود. در صورت داشتن ریجکتی از سفارت انگلیس مبلغ ۴۰۰ پوند به مبلغ تعرفه پایه اضافه خواهد شد.

انگشت نگاری ویزای انگلیس علاوه بر ایران در کشورهای ترکیه و امارات نیز صورت می‌گیرد. پس از تایید درخواست، در تهران جواب ویزا پست می‌شود اما برای ترکیه و امارات، متقاضیان محترم باید بار دیگر به سفارت مدنظر سفر کرده و نسبت به الصاق ویزای انگلیس به پاسپورت خود اقدام نمایند. هولدینگ هومهر با هدف تسهیل و تسریع این روند، خدمات پیکاپ ویزای انگلیس را در دسترس شما قرار داده تا ضمن صرفه جویی در هزینه‌ها، پاسپورت ممهور به مهر سفارت انگلیس در تهران تحویل متقاضیان محترم گردد.

شما می‌توانید درخواست خود را از طریق صفحه پیکاپ ویزای انگلیس ثبت نمایید.

مدت زمان صدور ویزای انگلیس

بنابر اعلام وب سایت رسمی سفارت انگلیس، مدت زمان صدور ویزای انگلیس حدود ۳ هفته به طول می‌انجامد اما به دلیل ترافیک بالای متقاضیان برای ارائه وقت سفارت انگلیس، یک هفته تا ۱۰ روز باید به زمان فوق اضافه کرد. مجموعا می‌توان گفت در صورت کامل بودن مدارک متقاضی، مدت زمان صدور ویزای انگلیس (بررسی مدارک در سفارت، انگشت نگاری و صدور ویزا) بین ۴۰ تا ۵۰ روز کاری خواهد بود.

پیگیری جواب ویزای انگلیس

متاسفانه پروسه صدور ویزای انگلیس از طرف متقاضی قابل پیگیری نیست. چنان‌چه آپدیتی در پرونده باشد از طرف سفارت/کنسولگری ایمیل یک طرفه‌ای برای فرد فرستاده می‌شود که قابل پاسخگویی نیست.

در صورتی که مشکلی در پرونده باشد، اطلاع‌رسانی عمومی برای پیگیری آن از طربق این صفحه انجام می‌شود.

سایر انواع ویزای انگلیس

پیش از بحث درباره انواع ویزای انگلیس باید بدانیم اتباع چه کشورهایی برای ورود به بریتانیا نیاز به ویزا دارند. همان گونه که به درستی حدس زدید، اتباع ایرانی نیز برای ورود به خاک بریتانیا نیاز به ویزای انگلیس دارند.

ویزای انگلیس بسته به هدف از سفر به بریتانیا انواع مختلفی دارد و محدود به ویزای توریستی نمی‌شود. انواع دیگر ویزای انگلیس عبارتند از:

 • ویزای کار انگلیس یا UK work visas
 • ویزای تحصیلی انگلیس یا UK Study Visas
 • ویزای خانوادگی انگلیس یا UK Family Visas

تمامی اقسام دیگر ویزای انگلیس، هم‌چون ویزای ازدواج، ویزای پزشکی و یا ویزای سرمایه گذاری، زیرمجموعه یکی از انواع چهارگانه ویزای انگلیس می‌شوند.

ویزای کار انگلیس

اخذ ویزای کار انگلیس، یکی از روش‌های دریافت اقامت این کشور محسوب می‌شود. اخذ این ویزا اما شبیه به گذر از هفت‌خان رستم است و دشواری‌های بسیار زیادی برای متقاضی خواهد داشت. ویزای کار خود به ۳ دسته اصلی تقسیم بندی می‌شود:

ویزای Tier 1 یا نخبگان خارجی

ویزای Tier 1 انگلیس که نوعی ویزای کار بلندمدت محسوب می‌شود، خود با چهار دسته کارآفرین (Entrepreneur)، فارغ التحصیلان کارآفرین (Graduate Entrepreneur)، سرمایه‌گذار (Investor) و استعدادهای نخبه (Exceptional Talent) تقسیم بندی شده‌ است.

ویزای Tier 2 یا نیروی متخصص خارجی

ویزای Tier 2 انگلیس که به نوعی محبوب‌ترن نوع ویزای کاری انگلیس نیز محسوب می‌شود نوعی ویزای بلند مدت و دائمی این کشور است که ویژه مهارت‌های خاص طراحی شده‌است. این ویزا نیز خود به چهار دسته ویزای کار عمومی (General)، ویزای انتقال داخل شرکتی (Intra-company Transfer)، ویزای ورزشکاری(Sportsperson) و ویزای مبلغان دینی (Minister of Religion) تقسیم بندی شده است.

ویزای Tier 5 یا نیروی جوان خلاق، ورزشی و…

ویزای Tier 5 انگلیس آخرین قسم از انواع ۳ گانه ویزای کار انگلیس است. ویزای Tier 5 نوعی ویزای موقت کاری در انگلیس مخصوص جوانان خلاق در زمینه‌های ورزشی، خیریه‌ و…  محسوب می‌شود.

بر اساس آخرین آپدیت‌های وزارت کار انگلیس، در حال حاضر دریافت ویزای کار انگلستان بر اساس سیستم امتیازبندی (point based visas) ارزیابی می‌شود و افراد متقاضی می‌بایست امتیازهای ذیل را برای واجد شرایط شدن دارا باشند:

 • پیشنهاد شغلی یا(Job Offer):بالاترین امتیاز را در سیستم (point based visas) خواهد داشت و به تنهایی تا۳۰ امتیاز متقاضی را پوشش می‌دهد.
 • مدرک زبان انگلیسی(IELTS):دانش بالای زبانی انگلیسی یکی دیگر از وارد مهم در سیستم (point based visas) است. افراد بانمره IELTS بالا تا ۱۰ امتیاز کسب خواهند کرد.
 • درآمد:میزان حقوق دریافتی در قبال کار انجام شده در انگلیسنباید از ۲۰۸۰۰پوند در سال کمتر باشد؛ هر چه میزان درآمد بیشتر باشد، امتیاز بیشتری (تا ۲۰ امتیاز) به متقاضی تخصیص داد خواهد شد.
 • تمکن مالی:فرد متقاضی ویزای کار در انگلیس باید تمکن مالی برای تامین هزینه‌های خود دریک دوره ۹۰روزه را در قالب موجودی حساب بانکی ارائه دهد. این موجودی بانکی نباید از ۹۴۵ پوند کمتر باشد تا به اداره کار انگلیس ثابت شود وی توانایی تامین مخارج اصلی خود از قبیل خوراک، پوشاک و مسکن را طی یک دوره ۳ ماهه خواهد داشت.

البته در مواردی که کارفرمای انگلیسی تمامی هزینه‌های متقاضی را تقبل کرده باشد و این موضوع صراحتا در دعوتنامه  به شرط آنکه صراحتا در دعوتنامه شغلی ذکر شده باشد، نیازی به ارائه حساب بانکی نیست. 

 

مراحل درخواست ویزای انگلیس

نخستین گام برای درخواست ویزای انگلیس، پرکردن فرم آنلاین ویزای انگلیس است. هر متقاضی باید ابتدا با ورود به وب‌سایت رسمی سفارت انگیس نسبت به ایجاد یک حساب کاربری اختصاصی اقدام و سپس فرم درخواست ویزای انگلیس را با دقت تمام تکمیل نماید. مراحل درخواست ویزای انگلیس به شرح زیر است:

 • ورود به سامانه دریافت ویزای انگلیس و دریافت حساب کاربری
 • انتخاب نوع ویزای انگلیس
 • تکمیل فرم آنلاین ویزای انگلیس
 • گرفتن وقت سفارت انگلیس در تهران، امارات و یا ترکیه
 • پرداخت آنلاین هزینه درخواست آنلاین ویزای سفارت انگلیس
 • حضور در سفارت در روز تعیین شده، ارائه مدارک و انجام انگشت نگاری

در حال حاضر انگشت نگاری ویزای انگلیس در سه کشور ایران، امارات و ترکیه (تهران، دبی، ابوظبی، آنکارا و استانبول) انجام می شود.  همچنین تمامی مراحل تکمیل فرم آنلاین درخواست ویزای انگلیس به زبان انگلیسی بوده و همانطور که اشاره شد می‌بایست بیشترین دقت و وسواس در تکمیل این فرم اعمال شود.
توجه داشته باشید که فرم درخواست آنلاین ویزای انگلیس برای هر فرد بصورت جداگانه پر می‌شود.
شما می‌توانید با تماس با کارشناسان اجرایی دپارتمان ویزا و وقت سفارت انگلیس، ضمن اخذ مشاوره رایگان برای درخواست ویزای انگلیس، تمامی مراحل درخواست ویزای خود را با خیالی آسوده به ما بسپارید تا ضمن اطمینان از طی شدن درست و دقیق مراحل درخواست ویزای انگلیس، شانس خود برای دریافت این ویزا را به حداکثر برسانید.

آدرس

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 34، طبقه سوم، واحد 9

تماس با ما

شبکه های اجتماعی

پشتیبانی

پشتیبانی ما بصورت 24/7 می باشد
تماس با ما