بلاگ

اخبار کسب و کار

تحصیل درکانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل درکانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل در کانادا مخصوص دانش آموزان

تحصیل در کانادا مخصوص دانش آموزان غیر کانادایی، امری است که با همراهی خانواده هایشان انجام میپذیرد. تمامی ایالت های کشور کانادا قوانین مخصوص به خود را در رابطه با اینکه چه افرادی به عنوان دانش آموز شناخته میشوند و افراد چه زمانی به سن قانونی میرسند اعلام کرده اند. بر همین اساس دانش آموزانی که زیر سن قانونی هستند به عنوان فردی که به سرپرست قانونی احتیاج دارند ، معرفی میشوند. در آخرین اطلاعات به روز شده ی سایت دولت کانادا در ایالت های  

Alberta, Manitoba, Ontario, Prince Edward Island, Quebec, Saskatchewan

سن قانونی 18 سال و در ایالت های

 

British Columbia, New Brunswick, Newfoundland and Labrador, Northwest Territories, Nova Scotia, Nunavut, Yukon

سن قانونی 19 سال اعلام شده است.

 

 

والدین و یا قیم قانونی دانش آموزان زیر 18 و 19 سال باید ثابت کنند که فرزندان آن ها در تمام طول تحصیل و اقامت خود در کشور کانادا حمایت و مراقبت هایی را که نیاز دارند دریافت خواهند کرد. دانش آموزان زیر سن 17 سال باید حتما سفر خود را با والدین و یا قیم قانونی خود انجام داده و در زمان اقامت خود در کانادا حامی و متولی داشته باشند. دانش آموزان عزیزی که میخواهید برای شش ماه و یا بیشتر در خاک کانادا مشغول به تحصیل باشید، ابتدا باید برای دریافت اجازه ی تحصیل خود، قبل از ورود به کشور کانادا اقدام نمایید. این موضوع در مورد دانش آموزانی که میخواهند با قیم خود سفر کنند نیز صدق میکند. اگر برنامه ی تحصیلی مورد نظر شما شش ماه و یا کمتر باشد، الزامی برای گرفتن اجازه ی تحصیل نیست، اما شما دانش آموزان عزیز می توانید قبل از ورود به کانادا برای دریافت آن اقدام نمایید.

دانش آموزان و اخذ اقامت  

والدینی که اجازه ی کار و یا تحصیل در کشور کانادا را دارند میتوانند کودکان خود را بدون هیچ اقدامی برای دریافت اجازه ی تحصیل، در مقاطع پیش دبستانی ، ابتدایی و متوسطه ثبت نام کنند. اما فرزندان خردسالی که والدینشان مجاز به اشتغال به تحصیل و یا کار در کانادا نیستند، اجازه ی تحصیل در خاک کانادا را ندارند. به طور مثال، فرزندان افرادی که با ویزای توریستی در کانادا هستند باید از کشوری که محل اقامت دائمیشان است برای دریافت مجوز تحصیل اقدام کنند. اجازه ی تحصیل برای دانش آموزان مقطع دبستان برای مدت یک سال صادر میشود و قابلیت تمدید شدن را دارد، اما اجازه ی تحصیل برای دانش آموزانی که در دوره ی متوسطه ثبت نام کرده اند میتواند برای کل دوره ی مورد نظر، یعنی حداکثر 4 سال صادر شود. کودکان خردسال شما در مقاطع پیش دبستانی و مهدکودک نیازی به داشتن اجازه تحصیل ندارند. اما بطور کلی، دانش آموزان عزیزی که متقاضی دریافت study permit از مقطع ابتدایی تا متوسطه هستید، باید نامه پذیرش خود را از موسسه آموزشی مورد نظر در کانادا تهیه فرمائید. زمانی که درخواست فرزندتان توسط اداره ی مربوطه در کانادا دریافت شد، بررسی ها شروع میشود تا مطمئن شوند که تمامی مدارک ضروری برای پیش بردن پرونده فراهم و همچنین هزینه ها ی مربوطه نیز پرداخت شده است. بعد از دریافت درخواست، نامه ی تایید برای فرزند شما ارسال میشود، و البته اگر آدرس ایمیل ارائه داده باشید یک نسخه تاییدیه الکترونیکی هم برای شما ارسال خواهد شد. گاها امکان این وجود دارد که دولت کانادا بطور تصادفی پرونده هایی را برای بررسی بیشتر انتخاب کند. در صورتی که پرونده ی فرزند شما انتخاب شد، از فرد متقاضی درخواست میشود تا در مصاحبه ای شركت كند و صحت مستندات و سایر اطلاعاتی که از قبل ارائه داده است را تایید بفرمایند.

اشتغال به تحصیل

از دیگر موضوعات مربوط به تحصیل دانش آموزان در مدارس کانادا، بحث تغییر برنامه ها و یا محل تحصیل دانش آموزان است. شرط لازم برای این تصمیم، اشتغال تمام وقت دانش آموزان عزیز به تحصیل در یکی از موسسات و مدارس مورد تایید دولت کانادا در تمام طول اقامت است. اگر والدین عزیز مدرسه ی فرزند خود را بدون اطلاع به دولت کانادا تغییر دهند، مدرسه ی قبلی دانش آموز گزارشی مبنی بر عدم ثبت نام وی ارائه میدهد. و این موضوع باعث میشود که از فرزندتان خواسته شود تا خاک کشور کانادا را به دلیل رعایت نکردن قوانین مربوطه ترک کند. همچنین امکان دارد اگر در آینده درخواستی برای دریافت ویزای تحصیلی داشته باشد با آن موافقت نشود. برای درخواست اجازه تحصیل، دانش آموز ملزم به ارائه ی مدارک هویتی، مدارکی جهت اثبات وضعیت مالی به منظور پوشش تمامی هزینه ها در طول اقامت و البته پذیرش از مدرسه ی مورد نظر میباشد. اگر جواز تحصیل شما معتبر باشد و شما در حال انتقال از مقطعی به مقطع دیگری باشید، دیگر نیازی به درخواست اجازه ی جدید و یا ایجاد تغییری در مجوز فعلی خود ندارید. در اینجا چند مثال از تغییر مقطع را نام میبریم:

primary  به  high school

high school  به  post-secondary

post-secondary  به  high school

و یا هر نقل و انتقال دیگری بین مقاطع مختلف مدارس و مراکز آموزشی کانادا.

(primary school, junior school, elementary school) نام مقاطع مناسب برای کودکان حدود چهار تا یازده سال هستند.

در نظر داشته باشید که اگر فرصت مجوز اقامت شما به اتمام برسد، میتوانید تا 90 روز از زمان انقضای ویزا برای تمدید آن به عنوان توریست، دانش آموز و یا نیروی کار اقدام کنید.

ویزای تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان

ویزای تحصیلی کانادا مخصوص دانشجویان

تحصیل در کانادا

تحصیل در کانادا و دریافت ویزای تحصیلی از جمله برنامه های مهاجرتی کشور کاناداست که در سال های اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است. یکی از دلایل این استقبال، رده ی سنی متقاضیان هموطن و همچنین شرایط و مزایای خوب این برنامه ی مهاجرتی می باشد. از این رو تیم هومهر متقاضیان عزیز را در طی کردن مسیر تحصیل در کانادا همراهی میکند و سعی دارد تا در این متن به بررسی پاره ای از اطلاعات تحصیل در کانادا بپردازد. دوستان متقاضی برای اشتغال به تحصیل در کانادا و دریافت اقامت موقت، در نظر داشته باشند که دریافت ویزای تحصیلی یک شروع عالی با قابلیت تبدیل به اقامت دائم وکسب حقوق شهروندی کاناداست. شروع به تحصیل در کانادا برای کسانی که خواهان دریافت اقامت دائم هستند، امتیازات ویژه ای بهمراه دارد و همچنین می تواند به تسریع روند دریافت اقامت پس از اتمام تحصیل خود در کانادا نیزکمک کند. از دیگر مزایای فارغ التحصیلی در مراکز آموزشی کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

- دریافت مدارک، گواهی نامه ها و تاییدیه ها ی دانشگاهی پس از اتمام تحصیل در کانادا

- یادگیری مهارت های زبان انگلیسی یا فرانسویی

- بدست آوردن تجربه ی کاری در خاک کشور کانادا

بهترین مسیر برای اشتغال به تحصیل در کانادا، مطالعه ی دقیق درباره ی برنامه های مختلف دانشگاه ها و مدارس کشور کاناداست و همچنین ایالتی که در آن تحصیل خواهید کرد. این بررسی می تواند زندگی و انتخاب کار دائمی شما در آینده را به مراتب راحت تر کند. بعضی از مدارس، برنامه ای را به متقاضیان ارائه میدهند تا آن ها را قادر به دریافت نوع خاصی از اجازه ی کار مینماید. این موضوع به شما اجازه ی کار بعد از اتمام تحصیل در کانادا (فارغ التحصیلی) را میدهد. در نظر داشته باشید این موضوع به شما این اختیار را میدهد تا برای تقریباً هر کارفرمایی در خاک کانادا کار کنید. همچنین یک فرصت بسیار مناسب برای افراد ایجاد میشود تا بتوانند تجربه ی کاری مفیدی برای پیش برد هرچه بهتر کارهای مهاجرتی خود بدست آورند.

 تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان

برنامه های مربوط به تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان بین المللی، میتواند از بهترین شانس های زندگی متقاضیان دریافت اقامت کانادا باشد. انتخاب اشتغال به تحصیل از منظر یک دانشجوی خارجی در کشور کانادا، یک راه مطمئن مهاجرتی و جزء اولین قدم ها برای یک آینده ی بهتر است. این مسیر میتواند برای شما دانشجویان عزیز سرنوشت ساز باشد. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقاطع دانشگاهی کشور کانادا را دارند، میتوانند از میان کالج ها، دانشکده های زبان و یا دانشگاه های مختلف این کشور برنامه ی مورد نظر خود را انتخاب و مراحل لازم را برای دریافت پذیرش و اقامت شروع کنند. در ابتدا باید نامه ی قبولی یا پذیرش خود را از دانشگاه و یا کالج مورد نظر خود دریافت نمایید. این بدان معناست که شما دانشجویان عزیز باید یک مرکز آموزشی و یک برنامه ی تحصیلی را از قبل پیدا کنید و اقدامات لازم را جهت دریافت پذیرش دانشجویی خود انجام و نامه قبولی خود را دریافت نمایید. عزیزان در نظر داشته باشید که اگر تحصیل در دوره های آموزشی کشور کانادا بیش از 6 ماه به طول بیانجامد، علاوه بر پذیرش که به آن اشاره شد، شما ملزم به دریافت برگه ی اجازه ی تحصیل، مخصوص دانشجویان بین المللی هستید. اگر دانشگاه یا کالج مورد نظر، به شما اعلام کرد که نیاز به گذراندن دوره های خاصی را دارید تا پذیرش شما انجام شود (پذیرش مشروط)، بدانید که شما تنها به مدت آن دوره اجازه تحصیل دارید و هنگامی که توانستید دوره ها را بگذرانید و در دانشگاه مورد نظر پذیرش شدید باید برای تمدید اجازه تحصیل خود اقدام نمایید. متقاضیان تحصیل در دانشگاه (دانشجویان) در نظر داشته باشید که :

-اشتغال به تحصیل خود را در مراکز آموزشی تایید شده از سوی دولت کانادا شروع و به انجام برسانید.

-همیشه سعی کنید در طول مسیر اشتغال به تحصیل خود روند رو به جلویی داشته باشید و در تلاش برای به پایان رساندن تحصیلات خود باشید.

-در مدارک مربوط به اجازه ی تحصیل شما قوانین و الزاماتی ذکر شده است، تا اتمام تحصیل خود در تلاش برای پایبندی به آن ها و رعایت تمامی مواردی که از شما خواسته شده است باشید.

-به شرایط ذکر شده در ویزای تحصیلی خود احترام بگذارید. اگر نمیتوانید شرایط ذکر شده را رعایت کنید تحصیل خود را متوقف کنید.

-قبل از به پایان رسیدن اجازه ی تحصیل و اقامت دانشجویی خود، مطمئن شوید که اقدامات لازم را برای تمدید یا تغییر نوع ویزا انجام داده اید.

تحصیل در کانادا و اخذ اقامت

در باب موضوع تحصیل در کانادا مخصوص دانشجویان، تصور کنید شما در کانادا تحصیل کرده اید و شاید حتی تجربه ی کاری کانادایی نیز داشته باشید. موضوع قابل توجه این است که اگر قصد دارید بعد از اتمام تحصیل به طور دائم در کشور کانادا زندگی کنید، گزینه هایی وجود دارد که به شما این امکان را میدهد تا ویزای تحصیلی خود را به اقامت دائم تبدیل کنید. داشتن اجازه ی کار، موضوعی است که در این رابطه تاثیر گذار است و با هم در اینجا به بررسی آن می پردازیم. اجازه ی کار در حقیقت یک مجوز کتبی برای کار در خاک کشور کاناداست، و برای افرادی صادر میشود که هنوز اقامت دائم و یا حق شهروندی کانادا را دریافت نکرده اند. حتی اگر کارفرمای شما در خاک کانادا حضور نداشته باشد، همین که محل کار مورد نظر شما در خاک کشور کاناداست کافی است. تصمیم گیری راجع به تقاضای شما برای دریافت اجازه ی کار در اختیار افسری که مسئول بررسی پرونده ی شماست. این موضوع میتواند تحت تاثیر یکی از موارد زیر باشد:

-نوع کاری که شما برای آن اقدام کرده اید.

-کارفرمایی که قصد دارید برای آن کار کنید.

-محل کاری که قرار است در آن مشغول به کار شوید.

-مدت زمانی که شما مشغول به کار خواهید بود.

-تمامی دوره ها و بازه های زمانی که شما در طول اشتغال به کار طی خواهید کرد.

در نظر داشته باشید که دانشجویان در صورت واجد شرایط بودن، می توانند اجازه ی کار باز داشته باشند. این مدرک اقامتی موقت می تواند توسط موسسه ای که به عنوان کارفرما معرفی کرده اید صادر شود، و بدان معناست که همسر فرد دانشجو میتواند با ویزای  OPEN WORK PERMITبه صورت تمام وقت درکانادا مشغول به کار یا تحصیل شود.

آدرس

تهران، زعفرانیه، خیابان مقدس اردبیلی، پلاک 34، طبقه سوم، واحد 9

تماس با ما

شبکه های اجتماعی

پشتیبانی

پشتیبانی ما بصورت 24/7 می باشد
تماس با ما