وقت سفارت شینگن اروپا

وقت سفارت شینگن اروپا

بر اساس قوانین جامع کمیسیون اروپا متقاضیان ویزای شینگن می‌بایست از کشور مقصد خود برای دریافت وقت سفارت ویزای شینگن اقدام کنند و اگر در برنامه سفر خود به اروپا، قصد بازدید از چند کشور متفاوت را دارند، باید از کشوری که بیشترین زمان اقامت را در آن خواهند داشت برای وقت سفارت ویزای شینگن اقدام نمایند.

مقدمه

برای درخواست ویزای شینگن برنامه سفر تعیین کننده سفارتی خواهد بود که متقاضی می‌بایست از طریق آن برای وقت سفارت اقدام نماید. اگر برای مثال قصد سفر به اتریش را دارید نمی‌توانید از سفارت فرانسه برای وقت سفارت و دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید، هرچند کشور فرانسه عضو اتحادیه اروپا و عضو پیمان شینگن باشد. یا حتی اگر در برنامه سفر ۶ روزه خود علاوه بر اتریش می‌خواهید برای مثال ۲ یا حتی ۳ روز هم در فرانسه اقامت داشته باشید (ورود به اروپا از طریق اتریش) باز هم درخواست وقت سفارت ویزای شینگن باید از طریق سفارت اتریش اقدام شود.

 

مراحل تعیین وقت سفارت ویزای شینگن

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری هومهر سفر ایرانیان جهت تسریع کار مسافرین محترم اقدام به اخذ وقت سفارت عادی و فوری و یا vip  کلیه کشورهای عضو اتحادیه اروپا با کمترین هزینه و در کوتاهترین زمان اقدام مینماید.

مدارک لازم جهت اخذ وقت سفارت ویزای شینگن

 • تنها کپی پاسپورت شما جهت اخذ وقت سفارت اروپا و ارائه آن به همکاران ما کافیست.

شرکت خدمات مسافرتی و گردشگری هومهر سفر ایرانیان با توجه به سابقه طولانی و مهمتر از آن اعتبار در سفارتخانه و کنسولگری‌های بسیاری از کشورهای اروپایی در تهران، با توجه به نیاز و هدف هر متقاضی بهترین گزینه را برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن ارائه خواهد داد.

اخذ ویزای شینگن همراه با تعیین وقت سفارت

بسیاری از آژانس‌های مسافرتی بدلیل عدم ارتباط مستقیم با سفارت و یا کنسولگری‌های کشورهای اروپایی، شاید در بهترین شرایط تنها قادر باشند از طریق یک یا دو کانال برای تعیین وقت سفارت برای ویزای شینگن اقدام کنند. اما تعیین وقت سفارت لزوما به معنی ویزا شدن درخواست متقاضی نبوده و نرخ بالای ریجکتی ویزای شینگن در اینگونه مجموعه‌ها خود موید این واقعیت است.

 

هومهر سفر ایرانیان  با سال‌ها فعالیت مستمر، توام با اعتماد سازی حداکثری با سفارتخانه های اروپایی خدمات اخذ ویزای شینگن همراه با تعیین وقت را با بالاترین کیفیت و سریع‌ترین زمان ممکن به مشتریان محترم خود عرضه می‌دارد. تعداد سفارت‌های اروپایی در ارتباط و تعامل با شرکت هومهر سفر ایرانیان طبعا تنوع گزینه‌ها و بالا رفتن درصد موفقیت درخواست اخذ ویزای شینگن همراه با تعیین وقت سفارت را به همراه خواهد داشت.

 

مدارک مورد نیاز برای درخواست ویزای شینگن

مدارک مورد نیاز شاید مهمترین بخش برای درخواست این ویزا باشد، زیرا پیش از مصاحبه این مدارک شماست که معرف شما خواهد بود. به بیان دیگر همین مدارک ارائه شده توسط متقاضی سرنوشت ویزا شدن و یا ریجکت درخواست وی را تعیین می‌کند.

 

 

 • تکمیل فرم درخواست ویزا (یکی برای هر فردی که در مدارک سفر شما فهرست شده است)
 • دو عکس رنگی بیومتریک و مناسب پاسپورت
 • شناسنامه
 • پاسپورت یا همان گذرنامه با حداقل اعتبار 3 ماهه از تاریخی که قصد ترک حوزه شینگن را دارید، با حداقل 2 صفحه خالی
 • مدارک شغلی و استخدام، مدارک و سوابق بیمه تامین اجتماعی
 • پرینت گردش حساب مالی 3 ماهه اخیر
 • نامه تمکن مالی
 • مدارک ملکی نظیر سند خانه، اجاره‌نامه
 • مدارک ازدواج و یا سایر مدارک توجیه‌کننده داشتن ارتباط خانوادگی در کشور مبدا
 • مدارک توجیه کننده هدف از سفر و برنامه سفر دقیق با ذکر جزئیات
 • بلیط رفت و برگشت پرواز
 • رزرو هتل و یا دعوت‌نامه دوست و یا اقوام به عنوان میزبان در صورت اقامت در مسکن آنها (به همراه کپی پاسپورت و کارت شناسایی میزبان و مدارک اثبات اقامت وی در حوزه شینگن)
 • بیمه مسافرتی بین‌المللی با حداقل پوشش درمانی 30.000 یورو برای کشورهای حوزه شینگن60
 • تا 120 یورو پول نقد برای هزینه درخواست و هزینه‌های جانبی ویزا

و چنانچه متقاضی زیر 18 سال باشد به موارد زیر نیز نیاز پیدا خواهد کرد:

گواهی تولد

 • رضایت‌نامه یکی از والدین در صورتی که تنها با یکی از آنها می‌خواهید سفر کنید
 • رضایت محضری والدین چنانچه قصد سفر بدون همراهی والدین و یا قیم قانونی را دارید

چنانچه برای اهداف کسب و کار و بیزینس باشد:

دعوت‌نامه‌ای از یک شرکت معتبر و مستقر در حوزه شینگن برای شرکت در جلسه، رویداد و یا همایشی مرتبط با کارقراردادها، فاکتورهای پرداخت‌شده و مدارک دیگری که ارتباط کاری شما را نشان دهدگزارش سالانه و سایر مدارکی که فعالیت‌های کاری شرکت را به طور شفاف نمایش دهدقرارداد، مدارک بیمه تامین اجتماعی و دیگر مدارکی که وضعیت فعلی استخدام شما در شرکت را نمایش دهدبلیط شرکت در سمینار کاری که قصد شرکت در آن را دارید

چنانچه برای دانشجویان و دانش‌آموزان باشد:

 • مدرک ثبت‌نام در موسسه آموزشیاثبات ثبت‌نام در کلاسها

تمام مدارک باید توسط دارالترجمه رسمی به زبان مورد درخواست سفارت ترجمه شوند و در روز انگشت نگاری توسط متقاضی به سفارت تحویل داده شوند. قطعه عکس‌ها باید اندازه ۳٫۵ در ۴٫۵ سانتی متر باشد. پاسپورت متقاضی نباید کمتر از ۳ ماه اعتبار داشته باشد و ارائه پاسپورت‌های قبلی نیز الزامی است. حداقل پوشش بیمه مسافرتی برای ویزای شینگن ۳۰ هزار یورو است.

در صورتی که اطلاعات بیومتریک متقاضی در سامانه سیستم اطلاعات ویزای اروپا VIS ثبت نشده باشد و یا اینکه 59 ماه قبل از زمان درخواست ویزا این اطلاعات ثبت شده باشد، متقاضی ملزم به انجام پروسه انگشت‌نگاری در محل سفارت خواهد بود.