ویزای ژاپن

ویزای ژاپن

 

ویزای توریستی جهت بازدید ژاپن

ویزای توریستی Tourist Visa برای شهروندان کشورهای آسیایی، آفریقایی و آمریکای لاتین در دسترس است. این ویزا اجازه می‌دهد که متقاضی آن تا 90 روز در کشور ژاپن بماند و این امکان وجود دارد که برای ویزای دبل double-entry visa برای دو مسافرت کوتاه و در طول 6 ماه اپلای شود. برای دریافت ویزای توریستی ژاپن حتما با مشاوران خبره هومهر تماس حاصل نمایید.

ویزای تجاری برای کسانی که ماموریت تجاری دارند

نوع دیگری از ویزای ژاپن وجود دارد که ویزای تجاری موقت Temporary Business Visa نامیده می‌شود و برای اقامت به مدت 90 روز به صورت سینگل Single یا دبل double-entry visa صادر می‌گردد (در صورتیکه هر دو سفر در فاصله زمانی بین 6 ماه باشد). اهداف سفر می تواند شامل کنفرانس‌ها، جلسات کاری، امضای قراردادهای کاری و سنجش وضعیت بازار باشد.

ویزای ترانزیت که فقط برای عبور از ژاپن صادر می شود

برخی از ملیت‌ها برای عبور از ژاپن و رسیدن به مسیر دیگری نیازمند دریافت ویزای ترانزیت Transit Visa ژاپن هستند. برخی دیگر از ملیت‌ها نیز تا زمانیکه در مکان مشخصی اقامت داشته باشند و فرودگاه را ترک نکنند، نیازی به دریافت ویزای ترانزیت ندارند. از آن‌جایی که خطوط هواپیمایی مرتبط با مسیرهای پروازی ایرانیان در این کشور وجود ندارد، عملا ایرانی‌ها به ندرت به این نوع ویزا نیاز پیدا می‌کنند.

ویزای کار ویژه افرادی که مهارت خاصی دارند

دو نوع ویزای کار ژاپن وجود دارد. یکی ویزای کار working visa و دیگری ویزای کار حرفه ای highly professional visa است. ویزای نوع دوم برای گروهی از متقاضیان با مشاغلی حرفه‌ای همچون اساتید دانشگاه، مدیران و محققان صادر می‌شود. در واقع این نوع از ویزا برای خارجی‌های با مهارت‌های بالا در نظر گرفته شده است. این نوع ویزا بسته به نوع فعالیت فرد متقاضی می‌تواند تا مدت سال اعتبار داشته باشد.

 

ویزای ژاپن را با کمک هومهر و بدون نیاز به حضور در سفارت دریافت کنید

خدمات ویژه هومهر در اخذ ویزای توریستی ژاپن سبب شده که هیچ نیازی به حضور فرد در سفارت ژاپن نباشد. مجموعه هومهر مدارکی که در بالا بدان‌ها اشاره شد را از شما دریافت کرده و این مدارک را در اختیار سفارت ژاپن قرار می‌دهد. در صورتیکه سئوال خاصی وجود داشته باشد و یا نیازی به ارائه مدارک بیشتری باشد، در این صورت ممکن است امکان حضور متقاضی در سفارت ژاپن لازم باشد.

لازم به ذکر است برای متقاضیان ۲۰ تا ۲۵ ساله سختگیری‌های بیشتری برای اخذ ویزای توریستی ژاپن وجود دارد و دریافت ویزا را برای این گروه سنی دشوار کرده است.

مراحل دریافت ویزای توریستی ژاپن

متقاضیان ویزای توریستی ژاپن، ابتدا کلیه مدارک خود را به دفتر ساختمان مرکزی هومهر می‌آورند. مدارک مربوط توسط کارشناسان این مجموعه مورد بررسی قرار می‌گیرد و پس از گذشتن چند روز به متقاضی اعلام می‌گردد که آیا شرایط لازم برای دریافت ویزای توریستی ژاپن را دارد یا خیر. در صورت دارا بودن شرایط لازم برای اخذ ویزای توریستی ژاپن قراردادی فی مابین فرد متقاضی و شرکت هومهر بسته خواهد شد و پس از تسویه، مراحل اخذ ویزا بدون حضور فیزیکی فرد متقاضی انجام خواهد پذیرفت.

همانطور که پیش از این نیز اشاره شد، در صورتیکه سفارت ژاپن سئوالی داشته باشد یا اینکه مدرک اضافه‌تری از متقاضی درخواست کند، در این صورت احتمال حضور وی در سفارت وجود خواهد داشت.

هر مسافر مبلغ ۳۵۰ دلار بابت رسیدگی به پرونده‌اش به مجموعه هومهر پرداخت خواهد کرد که در صورت رد درخواست ویزای وی ۱۵۰ دلار از آن کسر و مابقی به فرد متقاضی عودت خواهد شد. در صورتیکه سفارت به تقاضای اخذ ویزای توریستی ژاپن پاسخ مثبت دهد، ضمانت نامه‌ای با مبلغ حداقل ۵۰ میلیون تومان بابت بازگشت فرد متقاضی دریافت می گردد.

شایان ذکر است بازه زمانی ویزای توریستی ژاپن برای ایرانیان بین ۷ تا ۱۴ روز است و امکان هیچ گونه اقامتی در این کشور برای هموطنان ایرانی وجود نخواهد داشت. در صورت درخواست پناهندگی، درخواست دهنده، بلافاصه دیپورت یا از کشور ژاپن خارج خواهد شد.

مدارک مورد نیاز برای اپلای ویزای ژاپن در سال ۲۰۲۰ میلادی به صورت الکترونیک یا eVisa خواهد بود که به زودی اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد آن از سمت سفارت ژاپن اعلام خواهد گردید. اطلاعات بروزرسانی شده سفارت ژاپن و در صورت اعمال تغییرات فعلی توسط مجموعه هومهر در اختیارتان قرار خواهد گرفت.

ویزای توریستی ژاپن به صورت الکترونیکی eVisa

ویزای توریستی الکترونیکی ژاپن که روندی جدید در اخذ ویزای توریستی این کشور است در ماه آپریل سال ۲۰۲۰ میلادی و در زمان بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ توکیو برای ملیت‌هایی که برای ورود به ژاپن به ویزا نیاز دارند، رونمایی خواهد شد. این طرح یعنی ویزای توریستی ژاپن که به صورت الکترونیکی صادر خواهد شد، یکی از سیاست های دولت ژاپن برای جلب ۶۰ میلیون گردشگر خارجی به کشور ژاپن و تا سال ۲۰۳۰ میلادی است.

این سیاست به منظور سهولت کار متقاضیان انجام خواهد گرفت و روند مراجعه متقاضیان به سفارت‌ها و کنسولگری‌های کشور ژاپن برطرف خواهد شد. در این طرح و با ارسال درخواست ویزا، پس از بررسی و تایید آن، ویزای الکترونیکی به متقاضیان ایمیل خواهد گردید و متقاضیان قادر خواهند بود که ویزای الکترونیکی دریافت شده را در زمان ورود خود به کشور ژاپن ارائه دهند. این نوع از ویزا سینگل single-entry است و برای پرداخت هزینه اپلیکیشن آن لازم است که از طریق کردیت یا دبیت کارت پرداخت شود. اطلاعات بیشتر در این مورد در ماه های نزدیک به اجرای این طرح ارائه خواهد شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد eVisa به این لینک مراجعه نمایید.